!!! Doprava ZDARMA od 3000 Kč !!!

Dr. Frog - přípravek na ošetření hniloby kopyt

Veterinární přípravek na ošetření hniloby kopyt ve spreji - 200ml.

399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Možnosti doručení
Kód: 78
Dr. Frog - přípravek na ošetření hniloby kopyt

Detailní popis produktu

Přípravek je určen k ošetření:
  • rohového střelu kopyta postiženého hnilobou 
  • poškozené bílé čáry
  • abscesu kopytního pouzdra 
Díky svému dlouhodobě vyvíjenému složení, optimalizovaném na nejvhodnějších poměrech primárních látek na bázi ethanolu, dimethyletheru, bukového dehtu a také v kombinaci se sprejovou aplikační formou s trubičkou s možností aplikace i v obrácené poloze, poskytuje výbornou penetraci přípravku do nejhlubších struktur, ochranu proti proniknutí a množení mikroorganismů a tím i rozvinutí hniloby rohového střelu kopyta.
 

Návod k použití:

  • Kopyto řádně očistěte a osušte. Střední střelová rýha musí být zbavena všech nečistot, především charakteristicky zapáchajících šedo-černých „mazlavých“ produktů bakteriálního rozkladu rohoviny, a to nejlépe vytřením gázou pomocí kopytního háčku. V případě většího rozsahu hniloby, požádejte svého podkováře o odstranění velmi postižené rohoviny.
  • Sprejová forma umožňuje snadnou a efektivní aplikaci přímo do postiženého místa za pomocí přibalené trubičky (délku upravte podle potřeby). Před použitím protřepejte a přípravek nastříkejte přímo do postižených míst na spodní straně kopyta a přilehlých částí oslabených hnilobou. Přípravek je možno aplikovat také v poloze dnem vzhůru. 
  • Obvyklá aplikace se provádí v délce 2-3 s na postižené místo od nejhlubších struktur (pomocí trubičky) směrem k povrchu kopyta, případně dle rozsahu postižení. Z počátku opakujte nejdříve denně a s postupným nárůstem zdravé nepostižené rohoviny můžete interval snižovat ob den až k postupnému vysazení přípravku. 
 
Neaplikujte na korunku, přípravek je určen pouze pro ošetření rohoviny kopyt. 
 
Číslo schválení veterinárního přípravku 295-21/C.
Veškerá onemocnění koně konzultujte se svým veterinářem.