!!! Doprava ZDARMA od 3000 Kč !!!

O nás a proč krmit ze sítí

Po vzoru s naší úzce spolupracující firmy Slowfeeding SMNH Original, pocházející ze Švédska, klademe důraz na kvalitu použitého materiálu, který je pečlivě vybírán napříč celou Evropou. Zachováváme stejné materiály a způsob šití, jako právě švédská firma, která má tradici ve výrobě sítí již přes 10 let, s vysokou kvalitou a trvanlivostí samotných produktů.

V České Republice šijeme sítě od roku 2020, kdy největší objem sítí putuje do USA, dále pak do České Republiky a na Slovensko.

 

Proč krmit ze sítí?

 

Sítě na seno slouží nejen jako zpomalení příjmu krmiva, ale i k zabránění zbytečného odpadu, kdy volně ložené seno je z velké části zašlapáno a znečištěno výkaly. Díky možnosti mít neustále seno k dispozici bývají koně ve větší psychické pohodě ve stádě a nemusí se bát, že seno někdy dojde.

Přispívají k prevenci dušnosti koně, neboť kůň zabořený hlavou v seně, neustále vdechuje velké množství prachů a plísní a tyto důsledky se mohou projevit v pozdějším věku koně. 

EGUS (syndrom žaludečních vředů u koní)

Trávicí systém koně byl navržen pro kontinuální pastvu a v důsledku toho žaludek koně nepřetržitě vylučuje žlučovou kyselinu. Zpomalení příjmu sena blíže napodobuje přirozené pastevní chování a brání tomu, aby měl kůň delší dobu prázdný žaludek. Dlouhodobé trávení bez krmiv zvyšuje riziko žaludečních vředů již od 3,5 hodin hladovění.

Prodloužení času, kdy kůň musí sníst své seno, ho také zaměstnává na delší dobu a koně, kteří jsou zaneprázdněni jídlem, méně pravděpodobně budou hledat jiné problematické způsoby, jak se zaměstnat, jako tolik neoblíbené zlozvyky.

Použití kovových konstrukcí jako zpomalovač krmení se ukázalo jako velmi nevhodné, právě kvůli poškození dásní a zubů.

 

Síťové materiály jsou pro tyto důvody mnohem vhodnější. Na trhu je mnoho druhů sítí na seno, je však potřeba se zaměřit na použitý materiál.

Nejčastěji se používá nylon, polypropylen a polyester.

Všichni tři jsou formy plastu, pojďme si tedy porovnat jejich vlastnosti a pevnost v přetržení.

Jedním z důvodů, proč se vlákna přetrhnou je, že se pod zatížením roztáhnou. Polypropylen se při zatížení může roztáhnout o více než 50%, nylon má tendenci se táhnout mezi 20% až 30% a polyester se táhne pouze o 5 až 15%, takže polyesterový popruh je ideální pro velká zatížení.

Polypropylen má pevnost v přetržení cca 317kg, nylon 1135kg až 3178kg  a polyester 908kg až 4540kg. 

Polyester navíc vyniká vysokou odolností vůči UV záření, což znamená, že vydrží déle vystavený slunci než nylon nebo propylen, aniž by se materiál rozpadl, odpuzuje vodu a tudíž je méně náchylný na plísně, je odolnější vůči oděru než polypropylen nebo nylon a v neposlední řadě je velmi pevný a přitom stále měkký.

Z toho jasně vyplývá, že použití polyesteru je nejvýhodnější, pokud chceme mít spokojeného nejen koně, ale i jeho majitele.

 

V České Republice jsme jediný výrobci z tohoto materiálu!

 

Co se týče výběru ostatního materiálu použitého na našich sítích, jako jsou lemy, šňůry, nitě, i tady se držíme po vzoru mateřské firmy lety prověřenou kvalitou a všechny materiály tak pocházejí výhradně z Evropy.

 

Všechny sítě nám prochází rukama při ručním šití na stroji a další následnou kontrolou při kompletaci a balení.

 

Naše sítě se snadno plní, neboť díky lemování drží tvar, jsou navíc bezuzlové, takže eliminují další rizika poničení sítě, nebo právě poškozování dásní a zubů.

  

Krmení ze sítí už není jen o redukci hmotnosti koně, či zabránění plýtvání, ale i zlepšení harmonie, vytrvalosti a výkonu! Koně nejsou špatně naladění, nervózní nebo naštvaní, nebojují s překrmováním a nesprávně se chovají k lidem ani ke stádu. Pokud ano, pak jsou krmeni špatně, je s nimi špatně zacházeno, a nebo s bolestí.

Hlavním cílem Slowfeeding je pomoci koni naučit se, jak přirozeně jíst, dělat přestávky od jídla a přestat jíst, když má dost, i když je seno stále k dispozici. To znamená, že musí stát v rovnováze a musí zapomenout, že někdy může dojít k ukončení dodávky sena. 

Největší odměnou jsou pro nás nejen spokojení zákazníci, kteří sítě mohou používat při správném krmení několik let bez poškození, ale i spokojení koně. 

Záznamy nebyly nalezeny...